Dil Seçiniz
Telefon
WhatsApp

Akdeniz Günlerinde Konforlu Dış Mekan Ürünleri

Akdeniz Günlerinde Konforlu Dış Mekan Ürünleri

Akdeniz Günlerinde Konforlu Dış Mekan Ürünleri

Bu yıl hiç olmadığı kadar farklı ve bir o kadar dönüşüm odaklı bir dönemden geçiyoruz. Pandemi ile birlikte evlere kapandığımız günlerin ardından bahçe ve yazlık mekanlara nihayet kavuştuk. Bu sezon tıpkı evlerdeki gibi yazlık mekanlarda da rafine formlar ve pastel tonların etkisini göreceğimiz bir yaz bizleri bekliyor. Ruhumuzu dinlendirmek, bize iyi gelenleri keşfetmek ve ‘o yorucu kışın’ rehavetinden uzaklaşmak için açık mekanlarda keyifli vakit geçirmenizi sağlayacak stil ve konfor odaklı çözüm önerilerini, sizin için bir araya getirdik. 

Dinginlik kelimesi, devinmeme durumu ve sessizlik anlamına geliyor. Belki de bu yaz en çok dinginlik halinde kalmak istediğimiz bir yaz geçirmek isteyeceğiz. Bir salıncakta ya da hamakta, iş stresi ile birlikte yorucu olan her şeyden birkaç saatliğine uzaklaşarak, hayallerimizle baş başa kalacağımız anları huzurlu ve keyifli zamanlara dönüştürebiliriz.

Salıncak Zamanı

Hem konfor hem de şıklığı bahçelerinize taşıyacak doğayla uyumlu açık renkler bu sezon da ön plana çıkıyor. Havuz kenarında ya da ağaçların altında fark etmez salıncaklarınızın, rahat koltuklarınızın etrafını saksı ve farklı aksesuarlarla daha şık bir hale getirebilirsiniz. Çizgili desenlerin de öne çıktığı sezonda, mekanlarınıza, yastıklar, deniz kabuğu motifleri, cam dokular ile dilerseniz egzotik bir hava katabilir ya da rattan, hasır ürünler ve sepetler kullanarak bohem bir hava da yaratabilirsiniz.

Güneşli Pazartesiler

Güneşlenmeyi sevenlerin kurtarıcısı şezlongları bu yaz teras ve bahçelerde daha sık göreceğiz. Taşınabilir ve yer kaplamayan bu yazlık tasarımlar, küçük alanlar için de  tercih edilen alternatif ürünler arasında yer alıyor. Güneşe dayanaklı, esneme yapmayan file kumaştan üretile tasarımlar tercih etmenizi öneriyoruz.

Pastoral Esintiler

Mavi ve yeşilin buluştuğu her yer yaşanan alanı güzelleştiriyor. Begonviller, hanımelleri, limon ağaçları her ne kadar Ege ve Akdeniz’in büyüleyici doğasına eşlik ediyor olsa da bu pastoral havayı bahçe ve balkonlarınıza da taşıyabilirsiniz. Küçük, zamansız bir bambu koltuğu, denizin farklı mavi tonlarında ya da beyazın dinginliğinde yastık ve minderlerle renklendirebilir, küçük sehpa ve puflarla sevdiğiniz keyifli köşeler oluşturabilirsiniz.

Yastıklar Başrolde

Yaşadığınız mekânı biraz renklendirmek istemez misiniz? Belki daha önce hiç tercih etmediğiniz, uyumlu olmadığını düşündüğünüz mobilyalarla bu kez farklı kontrast etkiler yaratacak renkleri tercih edebilirsiniz. Sarı ve yeşilin farklı tonlarının, bordo ve klasik mavi ile beyaz ve grinin yumuşak geçişleriyle mobilyalarınıza ve bulunduğunuz ortama ferahlık ve hareket katabilirsiniz.

Deniz Havasını Evinize Taşıyın

Açık alanlarınızın renk paletine mavi-beyazı ekleyebilirsiniz. Deniz kabukları, deniz yıldızları, mercanlar ve taşlarla mekanlarda dingin ve huzurlu bir atmosfer yaratabilirsiniz. Akdeniz esintili havaya vintage etkisi de katmak için ahşap raflar, halatlı tasarımlar ve aksesuarlar ekleyebilirsiniz.

Paylaş: