Dil Seçiniz
Telefon
WhatsApp

Antalya'da Güneşli Günlere Merhaba

Antalya'da Güneşli Günlere Merhaba

Antalya'da Güneşli Günlere Merhaba

Uzun kış aylarının ardından nihayet içimizi ısıtan, yüzümüzü gülümseten o güneşli günlere kavuştuk. Balkonları daha çok önemsediğimiz, bahçemizle ilgilendiğimiz ve ailemizle birlikte açık havada, güzel sofralar eşliğinde, bir araya geldiğimiz açık alanlara çıkma zamanı. Bu alanları modern ve estetik detaylarla daha da keyifli hale getirmek için hazırladığımız önerilere göz atabilirsiniz.

Doğru Renk Seçimi

Güneş ışığı, yağmur gibi farklı olumsuz hava koşullarından mobilyaları korumak için dayanaklı, istiflenebilir özellikte ürünleri tercih etmek gerekiyor. Kaliteli ve dayanıklı ürün seçimi kadar doğru renk seçimi de ürünün kullanım süresini uzatıyor. Doğanın dinginliğine uyumlu pastel ve açık tonlardaki renk tercihleri, mobilyanızda oluşacak renk değişimleri ve güneşten bozulma gibi mobilyanıza zarar verecek etkenlere karşı doğru bir seçim olabilir. 

Kahve ve Sohbet Köşesi

Dış mekanlarda alanınızı daha da genişletmek için mobilyaları doğru konumlandırmak gerekiyor. Dar bir alana sahipseniz tekli, ikili, üçlü parçalara ayrılabilen farklı modüler sistemde tasarlanan ürünlerle uygun kombinasyonlar oluşturabilirsiniz.

Geniş bir alanınız varsa L ve XL koltukları tercih ederek rahat köşeler yaratabilirsiniz. 

Dekoratif Çözümler

Bu yıl mobilyalarda pastel tonların yanı sıra, form ve desenlerde de geometrik tasarımlar ön plana çıkıyor. Mobilyalarınıza eşlik edecek geometrik kırlentler, abartıdan uzak pastel objeler ile yaşam alanlarınızı sadeleştirebilirsiniz.

Yemek Masaları

Vazgeçilmez sohbetlerde ve lezzetli sofralarda etrafında buluştuğumuz masaları kapladığı alana uygun olarak konumlandırmak gerekiyor. Geniş bir alana sahipseniz kolay taşınabilir ve gerektiğinde uzayabilen masalar işinizi kolaylaştırabilir. Bu tür masaların yanına servisi de kolaylaştırmak için küçük sehpalar tercih edebilirsiniz. Masanın boyutuna ve genişliğine uygun sandalyelerle birlikte minderli ve rahat oturulabilen tekli ve ikili koltuklar da uygun bir seçim olabilir.

Mobilya Temizliği

Korona süreciyle birlikte kişisel hijyenimize gösterdiğimiz özen kadar evlerde ve bahçelerde sıklıkla temas ettiğimiz mobilyaların temizliğine de dikkat etmeliyiz. Özellikle bahçe ve balkon mobilyaları için antibakteriyel yapısıyla kir tutmayan, tozdan ya da olumsuz hava koşullarından etkilenmeyen ürünler öncelikli olarak tercih edilmeli. Su ve sabunla kolaylıkla temizlenebilen plastik ürünlerin UV katkısı içermesi de çok önemli. Bununla birlikte güneşten ve yağmurdan etkilenmeyen antistatik özellikteki ürünler de mobilyanızın kullanım süresini uzatacaktır. 

 

Paylaş: