Dil Seçiniz
Telefon
WhatsApp

Plastik Mobilyalarınız Nasıl Temizlenir?

Plastik Mobilyalarınız Nasıl Temizlenir?

Plastik Mobilyalarınız Nasıl Temizlenir?

Polipropilen hammaddeden üretilen ürünler, hafif, uzun ömürlü, güvenilir ve doğaya zarar vermeyen yapısıyla tercih edilen plastik ürünlerdendir. Antistatik özellikte, hava koşullarına dayanıklı, anti-UV malzemelerle işlenen ve toksik olmayan pigmentlerle homojen bir şekilde renklendirilen, dayanıklı bu malzemelerden üretilen ürünlerin, özellikle dış mekan mobilyalarda tercih edilmesi, ürünün kullanım süresini uzatacaktır. 

Dış mekan mobilyaları olumsuz hava koşullarından sıklıkla etkilenir. Mobilyalarınızı, yağmur, güneş, sıcaklık gibi mobilyalara zarar veren etkilerden korumak için doğru mobilya seçimi oldukça önemlidir. Su geçirmeyen, anti-UV malzeme katkılı, polipropilenden üretilen plastik ürünler tercih etmeniz, mobilyanızı daha uzun ömürlü kullanmanızı sağlayacaktır. Bu polipropilen plastikler, %100 geri dönüştürülebilen ve strelize edilmesi kolay ürünler olduğu için doğaya zarar vermez. 

Mobilyalarınızda etkili ve kalıcı temizlik sağlamak, yüzeydeki kir ve tozu yok etmek için ürünü su ve sabunla yıkabilirsiniz. Ayrıca agresif olmayan evrensel deterjan püskürtmek de faydalı bir sonuç almanızı sağlayacaktır. Deterjanı birkaç dakika etki etmesi için bırakmak ve ardından nemli bir bez veya süngerle silmek de etkili olacaktır. İnatçı kir ve yüzey izlerini gidermek için yapı marketlerde bulabileceğiniz özel plastik temizleyicileri kullanmanızı da öneririz.

Küçük alanlardaki kiri temizlemek için bir diş fırçası kullanın. Bol su ile durulayınız ve kuru bir bezle kurulayınız. Rattan ve istiflenebilir özellikte tüm mobilyalarınızı bu uygulamalarla temizleyebilirsiniz.

Önemli Uyarı;

Ürününüzü temizlerken, yüzeyi çizebilecek aşındırıcı deterjanlar ve/veya aşındırıcı maddeler kullanmayın. Koyu renkli ürünler için (siyah, koyu gri vb.) zaman içinde renklerini en iyi şekilde korumak için gölgeli alanlara yerleştirmenizi öneririz.

Paylaş: